Sıkça sorulan sorular;

GARANTİ

1-Ürünler kaç yıl garantilidir?
Hava ünitesi* hariç olmak üzere, diğer tüm ekipmanlar 2 yıl garanti kapsamındadır.
*Hava ünitesi drone un gövdesi ve barındırdığı tüm bileşenler olmak üzere uçan kısmına verilen ad dır. 

2-Herhangi bir arıza durumunda ürünümü nereye göndermeliyim?
-1. maddedeki kritere uyan ürün ve yedek parçaların ücretsiz değişimi/onarımı tarafımızdan yapılmaktadır. Yurtdışı menşeili ürünlerin ilgili firmalara gönderimi ve lojistik takibi tarafımızdan yapılmaktadır. *Türkiye sınırları içinde gerçekleşen kargo giderleri müşteriye aittir.

3-Hangi durumda garanti kapsamı dışında kalır?
- Drone kategorisindeki ürünler, yer kontrol istasyonu ekipmanları ve Hava modülü olarak iki ana sınıfa ayrılırlar. Hava modülü (Drone) ve üzerindeki tüm ekipmanlar, Önceden öngörülemeyen ani hava koşulları, uçuş güzergahındaki coğrafi koşullar ve tesbiti münkün olmayan olası pilotaj hataları nedeniyle diğer tüm drone lar gibi garanti kapsamı dışındadır. Yer kontrol istasyounu ve yan ekipmanları (Monitör, alıcı, kumanda, video alıcı modül, şarj ünitesi v.b.),  2 Yıl garanti ve yedek parça desteği kapsamındadır. Yazılım yüklemek, ürünün orjinalliğini bozacak modifikasyonlar, farklı ekipman ya da farklı batarya kullanımı, farklı voltaj ya da akım verilmesi, yanlış/ters takılması, gereğinden fazla yük e maruz bırakılması gibi ürün kullanım kılavuzunda belirtilmiş kullanım koşullarına uyulmayan durumlarda ürün ve yan ekipmanlar garanti kapsamı dışında kalır.


Teknik terimler sözlüğü

EXTREME : en uç nokta, sınır, ölçüsüzlük, aşırılık, en uçtaki, had safhadaki, kısacası "Sıradışı" anlamında kullanılan ingilizce terim.

RC : "Radio Control" kelimesinin  kısaltması

GPS : (Global Positioning System; Küresel Konumlama Sistemi), Drone larda yedi veya daha fazla uydu ile küresel konum bilgileri sağlayan uydu navigasyon sistemidir.

FPV : "First Person View" kelimesinin kısaltması. Uçuş sırasında, havadaki kameranın görüntüsünün yerden izlemesine verilen isim.

LRS : "Long Range System", Uzun mesafe kumanda sistemleri 

UHF : "Ultra High Frequanecy" 433Mhz frekans bandına verilen isim. Keşfedildiği yıllarda yüksek frekans olarak kullanılsa da günümüzde kullanılan frekanslara oranla oldukça düşük frekans olmasına ragmen en uzun menzile sahiptir.

RANGE : Mesafe, Aralık, Uzaklık, Kontrol uzaklığı anlamında kullanılır.

PAYLOAD : Radyo kontrollü modellerin taşıyabileceği Kamera v.s. gibi takılabilen faydalı yük

WAYPOINT : Harita koordinatı girilerek kullanılan uçuş sistemlerine verilen isim.

THERMAL : Gün ışığından bağımsız, karanlıktan etkilenmeyen, cisimleri sadece ısılarına göre algılayan gelişmiş kamera sistemi.

OPTIC ZOOM : Görüntü yakınlaştırmasında lens sistemi kullanılan büyütme yöntemi. Dijital zoom un aksine, bu yöntemde görüntüde bozulma olmaz.